NİĞDE İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

Niğde Kültür ve Turizm İl Müdürü Elif Belkıs BAŞTÜRK

Ankara’da dünyaya gelen Elif Belkıs BAŞTÜRK  Lisans eğitimlerini sırasıyla Ankara Üniversitesi 19 Mayıs Spor Akademisi, Anadolu Üniversitesi Sosyoloji  ve Sosyal Hizmetler bölümlerini tamamlamış  ve yüksek lisansını da 2012 yılında Çankaya Üniversitesi’nde Eğitimde İnsan Kaynakları ve Organisazyon üzerine yapmıştır. Halen Anadolu Üniversitesi Kültürel Miras ve Turizm bölümünde lisans eğitimine de devam etmektedir.
1985 yılında Milli Eğitim Bakanlığında başlayan kamu kariyeri boyunca Milli Eğitim Bakanlığında öğretmenlik, okul müdür yardımcılıkları ve şube müdürlükleri görevlerinde bulunmuştur. 2012 yılında Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığında yeni görevine başlayan BAŞTÜRK, sırasıyla Şanlıurfa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ankara 2. Konukevi Müdürlüğü,Gicik Huzur evi  Müdürlüğü,Ankara İl Müdürlüğünde Şube Müdürlüğü görevlerini yürütmüştür. 
2022 Yılı Mart ayında 2022/61 sayılı Cumhurbaşkanlığı kararı ile Mardin İl Kültür ve Turizm Müdürü olarak 04.11.2023 tarihinde Cumhurbaşkanımız tensipleri ile Niğde Kültür ve Turizm İl Müdürü  olarak atanmıştır. 

Bir erkek bir kız çocuk sahibi olan BAŞTÜRK İngilizce bilmektedir.